MetalGate Czech Death Fest 2017

MetalGate Czech Death Fest 2016

MetalGate Czech Death Fest 2018

Vážení přátelé, ani jubilejnímu desátému ročníku se čertužel nevyhnou změny na soupisce. Jak nás informovala agentura zastupující kanadské CRYPTOPSY, kapela zrušila své evropské koncerty během léta, do čehož naneštěstí spadá i MGCDF.

Dobrou zprávou nicméně je, že na uvolněné místo nastupuje kapela neméně extrémního ražení, a to maltští řezníci Beheaded!

Na maltskou metalovou scénu jsme se podívali již v rámci loňského ročníku, a letos se na tento ostrov ve Středozemním moři symbolicky vypravíme znovu, tentokráte ve společnosti death metalových řezníků BEHEADED. Tato skvadra vznikla v roce 1991 a již svým prvním demem „Souldead“, které vyšlo o čtyři roky později, na sebe upoutala solidní pozornost. Ten pravý průnik do mezinárodního povědomí přišel v roce 1998 s debutovým albem „Perpetual Mockery“, díky kterému BEHEADED poprvé vyrazily na zahraniční turné, a to i do ČR, kde se objevili po boku Fleshless. Na druhou řadovku si fanoušci BEHEADED sice museli počkat až do roku 2002, ale o to větší pecka to byla, jak například dokládá i verdikt 9/10 od slovutného magazínu Terrorizer. V téže době vyrazila kapela též na své první turné po Spojených státech. Další zářezy do kapelní diskografie přišly v roce 2005 (album „Ominous Bloodline“), 2012 (album „Never To Dawn“) a zatím naposledy loni s albem „Beast Incarnate“, které představilo BEHEADED s obměněné sestavě a s ještě extrémnějším zvukem než dříve. A vzhledem k tomu, že BEHEADED na MGCDF ještě nehráli, o to větší důvod nenechat si jejich vystoupení utéct!


A aby toho nebylo málo, přidáváme ještě jedno jméno, konkrétně italskou brutal death drtičku Hideous Divinity.

Tato italská death metalová smečka vznikla v roce 2007 jakožto projekt Enrica Schettina, jednoho ze zakládajících členů Hour Of Penance. Ještě v témže roce vzniká dvou skladbové demo „Sinful Star Necrolatry“, které nabídlo silný mix evropského a amerického death metalu a zapsalo tak HIDEOUS DIVINITY do hudebního povědomí. Následně to sice vypadalo, že se nad kapelou zavřely vody, nicméně v roce 2010 se HIDEOUS DIVINITY objevili, v nové sestavě, na několika koncertech ve Skandinávii, kam se o rok později vrátili, a to rovnou na proslulý Inferno Festival. Že je tato mašinérie zpět pak definitivně potvrdilo vydání debutového alba „Obeisance Rising“, koncepčního počinu, založeném na sci-fi hororu „They Live“ (v češtině „Jsou mezi námi“) z roku 1988 kultovního amerického režiséra Johna Carpentera, čímž vznikl trend, který HIDEOUS DIVINITY drží dodnes. Druhé studiové album „Cobra Verde“, vydané v roce 2014, tak svoji inspiraci čerpalo ze stejnojmenného dramatu režiséra Wernera Herzoga z roku 1987, zatímco loni vydaná novinka „Adveniens“ odkazuje na další ikonický sci-fi horor od neméně kultovního režiséra, a to na „Videodrome“ Davida Cronenberga (ovšem najdete tu reference na dílo německého meziválečného filozofa Waltera Benjamina). V kombinaci s přímočarým, nicméně technicky precizním, brutálním death metal se tak jedná o vskutku intenzivní zážitek. Tak ať vám neunikne naživo, a navíc ve festivalové premiéře!

 

Tímto je zároveň line-up MGCDF 2018 kompletní!