MetalGate Czech Death Fest 2018


Chodíte-li do klubů či hospod, na stolní fotbálek jste jistě minimálně alespoň narazili. Tuto oblíbenou sportovní kratochvíli najdete nově i na MGCDF 2018, ovšem v jiné podobě než jste zvyklí.

   

Jak vidno, náš fotbálek je větší, než ten stolní. Mnohem větší, dokonce tak velký, že v něm roli hráčů nezastávají platové figurky, ale právě vy! Velikost také znamená, že zatímco u stolního fotbálku potřebujete ke hře dva až čtyři lidi, zde musíte obsadit všechny pozice, což znamená dát dohromady partu dvanácti hráčů (šest pro jeden tým). Míč je samozřejmě taky větší, ale styl hry je jinak v podstatě totožný se stolním fotbálkem.

Každý tým má tři tyče - jednu pro útočníky (tři), jednu pro obránce (dva) a jednu pro brankáře. Hráči tedy nemohou běhat volně po hřišti, ale musí se po celou dobu hry držet své tyče. S touto zároveň musí posunovat, takže vyjma brankáře, který si tyč posunuje sám, se útočníci a obránci vždy musí domluvit, na kterou stranu se chtějí posunout.

Pro lepší představu se podívejte na následující video, kde celou záležitost uvidíte v praxi:

Během hry se můžete řídit pravidly stolního fotbálku, které najdete zde, ale samozřejmě nemusíte. Tuto aktivitu totiž nebudeme pojímat nějak organizovaně. Necháme to zcela na vás. Prostě dáte dohromady partu dvanácti lidí, půjčíte si míč a můžete hrát.

Jedna hra je časově omezena na dvacet minut, cena za půjčení hřiště a mičudy na jednu hru jsou dva žetony. Za šest žetonů tak můžete kopat hodinu, což je ale pro jednu partu maximum.

Fotbálek v nadživotní velikosti najdete v zadní části festivalového areálu, vedle kempu na louce (viz. mapa areálu). Hřiště bude otevřené každý festivalový den, a to ve čtvrtek od 16:00 do 20:00, v pátek a v sobotu pak od 12:00 do 20:00.


Biatlon určitě znáte. A vzhledem k tomu, že je tato zimní sportovní disciplína u nás čím dál populárnější, přicházíme s její letní variantou - s aquatlonem! Co to znamená? 

Předně to, že neběžíte na běžkových lyžích, ale v potápěčských ploutvých a brýlých. Místo vzduchovky pak máte vodní pistoli. Jinak je princip obdobný jako u biatlonu, což znamená, že se tato disciplína rovněž sestává ze dvou částí, a to z běhu a střelby.

Úkolem je tedy proběhnout danou trať (nebojte, nebude moc dlouhá), na jejímž konci čeká střelecké stanoviště, kde soutěžící musí použít vodní pistoli k sestřelení terče. Úspěšným sestřelením terče má daný doutěžící splněno. Pokud se mu to ale nepovede a při střelbě vyplýtvá celou zásobu vody v pistoli, přijde na řadu, podobně jako v biatlonu, trestné kolo. V jeho rámci se musí soutěžící vrátit po vlastních stopách zhruba do poloviny tratě, kde je stanoviště pro doplnění munice, načež se opět přesouvá k terči a střelbu opakuje.  

Abychom předešli hromadným kolizím závodníků, poběží se po dvojicích. Samozřejmostí je, že se závod běží na čas a vítězem se stává ten nejrychlejší ze všech.

Aquatlon bude probíhat na prostranství před Music Partners Stage (viz. mapa areálu), a to v sobotu od 15:10.

Odměna pro vítěze: 2x vstupenka na MGCDF 2019!