MetalGate Czech Death Fest 2019

Vážení přátelé, vítejte u přehledu doprovodného programu pro letošní 11. ročník naší/vaší domácí metalové veselice. Stejně jako loni a předloni bude tedy na MGCDF 2019 k dispozici hned několik aktivit, kterými si budete moci ukrátit případnou dlouhou chvíli. Některé z nich budou staré známé záležitosti, ale dojde i na novinky.

1) AFTERPARTIES

Jelikož hudební produkce i letos končí v jednotlivé festivalové dny relativně brzy, nasnadě bude opět otázka, co s načatým večerem. Na minulých ročnících jsme vám ve večerních hodinách obvykle nabídli něco z produkce Úžasného kinematografu bratří Gorganů, letos ale uděláme změnu a prubneme nějakou tu afterparty, resp. dvě!

Hned na první, tedy čtvrteční, festivalový večer jsme si pro vás nachystali opravdu těžký kalibr, protože až se dohraje, nastoupí megastar východoněmeckých tanečních parketů, DJ INKOGNITTO (pozor, neplést z některým z desítek umělců téhož či podobného jména, protože originál je jen jeden), a jeho legendární Rock'n'roll Disco (se kterým opakovaně opanoval Ein Zwei četvíkolik Kessel Buntes), v jehož rámci si můžete trsnout na všechny neméně legendární rockové a metalové fláky!

Druhá afterparty na sebe vezme podobu Friday's Night Jam, kde se hlavní role zhostí herec Leoš Noha, který je na MGCDF de facto už jako doma, ovšem jeho hudební talent jsme ještě neměli to potěšení zažít. Až letos se poštěstí. K tomu doprovodná kapela, kterou dáme dohromady z našeho ansámblu, takže vás výsledku čeká umělecké pásmo, které bude pravděpodobně oscilovat mezi stand-upem, slam poetry a hudební improvizací (přesnou formu si ani my netroufáme odhadnout).


2) DOVEDNOSTNÍ SOUTĚŽE

Ano, vaše jistě oblíbené dovednostní soutěže se vrací i tento ročník. Jako obvykle jsem si na vás nachystali čtyři disciplíny, ve kterých budete moci vyhrát lístky na MGCDF 2020! Soutěže budou probíhat v pátek a v sobotu vždy v odpoledních hodinách na a u Music Partners stage.

V čem se tedy bude soutěžit tentokrát?

A) MUMIE

Soutěž pro dvojice: kdo nejrychleji vytvoří mumii, tedy omotá svého parťáka toaletním papírem od paty k hlavě

Jak se soutěží: jeden ze soutěžících je figurant, druhý je omotávač. Omotávač obdrží nenačatou roli toaletního papíru a od kotníku omotává svého figuranta, soutěž končí v okamžiku, kdy figurantovi toaletní papír zakryje celé tělo až po uši. Soutěží se na čas, nejrychlejší dvojice vyhrává.

Odměna vítězů: 4ks vstupenek na MGCDF 2020

Kdy: pátek, cca 14:20

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

B) BASA MIZÍ V DÁLCE

Soutěž: kdo hodí nejdále basu

Jak se soutěží: hází se z místa do mírného svahu, soutěžící musí házet obouruč a nesmí se basou roztočit nebo s ní komíhat. Kdo hodí basu nejdále, vyhrál.

Odměna vítěze: 2ks vstupenek na MGCDF 2020

Kdy: pátek, cca 15:10

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

C) MŇAMKA

Soutěž: kdo nejrychleji vypije jedno pivo, jeden rum a k tomu sní jednu tatranku

Jak se soutěží: soutěžící obdrží jedno chlazené lahvové pivo, otvírák, kelímek, 0,04 l rumu ve skleničce a tatranku. Ukolem je co nejrychleji vypít a sníst předložené pochutiny. Soutěží se na čas, nejrychlejší vyhrává.

Odměna vítěze: 2ks vstupenek na MGCDF 2020

Kdy: sobota, cca 14:20

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

D) VELKÉ FINÁLE HŘEBÍKOVANÉ

Soutěž: kdo první zatluče hřebík 100 mm špičatou stranou kladiva

Jak se soutěží: kolem špalku s protokolárně připravenými (předzatlučenými) třemi hřebíky se postaví (například) tři soutěžící. První soutěží dostane kladivo a jednou udeří špičatou stranou na hřebík. Podá kladivo druhému soutěžícímu, ten udeří na svůj hřebík a předá kladivo třetímu soutěžícímu, ten také udeří na svůj hřebík. Tím končí kolo. Začíná opět první soutěžící atd … Zvítězí ten, kdo první zcela zatluče hřebík do špalku.

Soutěží se turnajovým způsobem: základní kola tvoří čtyři trojice, z trojice postupuje vítěz rovnou do finále, finále je pro čtyři soutěžící, kdo zatluče první, vyhrál.

Odměna vítěze: 2ks vstupenek na MGCDF 2020

Kdy: sobota, cca 15:10

Pozn.: Než dojde na velké finále, budete samozřejmě moci hřebíkovanou trénovat od pátku 14:00, a to vedle festivalového baru.


3) DALŠÍ AKTIVITY

TOMBOLA

Již tradiční festivalovou tombolu budeme losovat v sobotu v 13:45 na Music Partners Stage. Lístek do tomboly obdrží každý návštěvník u vstupu, a pokud chcete něco vyhrát, doporučujeme ho neztratit.

Tentokráte jsou ve hře tyto ceny:

3x vstupenka na BRUTAL ASSAULT – Jaroměř
2x vstupenka na AGRESSIVE MUSIC FEST – Pohoří
2x vstupenka na GOTHOOM Open Air – Slovensko
2x vstupenka na KALTENBACH Open Air – Rakousko
1x vstupenka na OBSCENE EXTREME - Trutnov

Vylosovaní výherci, kteří si své ceny nevyzvednou hned v průběhu losování, si je mohou následně vybrat do 19:00 na stánku s festivalovým merchem, kde bude vyvěšen seznam nevyzvednutých výher a čísla výherních lístků.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FESTIVALOVÝ TÁBORÁK

Nedílnou součástí letních večerů u rybníka je bez debat rozdělávání táborových ohňů a následné opékání špekáčků. No, a abyste nebyli ochuzeni, i MG CDF má letos svůj festivalový táborák.
Táborák (ohniště „švédská svíce“) najdete na hlavní festivalové ploše a zažehnut bude vždy po ukončení produkce, tzn. ve čtvrtek v cca 01:00, v pátek a v sobotu v cca 00:30. Špekáčky a další nezbytné propriety budou k dostání ve stanu cateringu (viz plánek).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŠIPKOVÁ STŘELNICE

Pouťovou střelnici jistě znáte. Tohle je víceméně totéž s tím hlavním rozdílem, že místo flinty dostanete šipky. A pak už je zcela na vás, jakou pěknou cenu dokážete trefit.
Střelnici najdete na hlavní festivalové ploše vedle festivalového baru a bude otevřena v pátek a v sobotu od 14:00 do 20:00.