MetalGate Czech Death Fest 2018

Nedílnou součástí letních večerů u rybníka je bez debat rozdělávání táborových ohňů a následné opékání špekáčků. No, a abyste nebyli ochuzeni, i MGCDF má již od předloňského ročníku svůj festivalový táborák.

A abyste docílili správného výsledku, připravili jsme již v době premiéry, tedy v roce 2016, krátké instruktážní video k tomuto tématu, které jistě nebude od věci si připomenout:

Táborák (ohniště v provedení „švédská svíce“) najdete na hlavní festivalové ploše a zažehnut bude vždy po ukončení produkce, tzn. ze čtvrtka na pátek v cca 01:00, z pátka na sobotu a ze soboty na neděli pak v cca 00:30.

Špekáčky a další nezbytné propriety budou k dostání ve festivalovém baru.


Pouťovou střelnici jistě znáte. Tohle je víceméně totéž s tím hlavním rozdílem, že místo flinty dostanete šipky. A pak už je zcela na vás, jakou pěknou cenu dokážete trefit. Ovšem aby to nebylo tak jednoduché, terč se navíc otáčí.

Přejeme přesnou mušku!

Střelnici najdete na hlavní festivalové ploše vedle festivalového baru. Otevřena bude v pátek a v sobotu od 14:00 do 20:00.


Jedná se o kolektivní koordinační hru, velmi populární v německy mluvících zemích (alespoň dle toho, co jsme slyšeli). Jelikož je to hra kolektivní, jsou k ní zapotřebí alespoň dva hráči. Tito pak střídavě zatloukají hřebíky do špalku, ovšem tou užší stranou kladiva, aby to nebylo tak jednoduché, a kdo zatluče jako poslední, kupuje sobě a svým spoluhráčům rundu.

A tak to pokračuje dál a dál, dokud je chuť hrát, nebo dokud jsou k dispozici motorické funkce.

Pokud vás tato klasika náhodou minula, nebo potřebujete osvěžit její princip, opět pomůže krátké instruktážní video:

Své dovednosti můžete vyzkoušet od pátku od 14:00 a dále průběžně celý festival vedle baru na hlavní festivalové ploše. Hřebíky a kladivo je k vyzvednutí ve festivalovém baru.


Velevážené publikum, přistupte blíže, již potřetí se vrací zázrak vědy a techniky - Úžasný kinematograf bratří Gorganů!

Ačkoliv obvykle dopředu neavizujeme, co se bude promítat a necháváme to jako takové překvapení na místě, letos si náš kinematograf připravil natolik spektakulární počin, že to tutlat prostě nemůžeme! Letos se tedy můžete těšit na akcí napěchovaný profesionálně amatérský biják "Konec Blanických rytířů v Čechách a na Moravě", který loni natočil Martin Ferko, a ve kterém konečně ožívá jedna z našich klíčových národních legend. Abychom parafrázovali klasiky, národ tak už nemusí být deprimován vědomím, že to, co zažívá není nic v porovnání s tím, co teprve přijde, jelikož v Blaníku se hnulo i něco víc než jen myš.

Tak buďte u toho!

První díl tohoto eposu promítneme ze čtvrtka na pátek v 1:00 na hlavním podiu. Druhý díl pak z pátka na sobotu v 1:00 tamtéž.